O nas » Emy Meble - Meblujemy na zamówienie

Początki

W 1966 roku, przy Zakładzie Karnym w Rawiczu zostało utworzone, na podstawie zarządzenia nr 118/66/CZW Ministra Sprawiedliwości z dnia 06 grudnia 1966 r., gospodarstwo pomocnicze typu “K” o nazwie Warsztaty Szkolne i Produkcyjne. Następnie, Zarządzeniem nr 58/90/CZZK Ministra Sprawiedliwości z dnia 11 czerwca 1990 roku dokonano zmiany nazwy gospodarstwa pomocniczego na Gospodarstwo Pomocnicze Zakład Produkcyjny przy Zakładzie Karnym w Rawiczu. W latach 1966-1986 r. gospodarstwo pomocnicze realizowało różne zadania produkcyjne i usługi, w tym przede wszystkim w zakresie stolarstwa i meblarstwa. W ramach kooperacji produkowane były meble, krzesła, stoły, taborety i inne wyroby różnego przeznaczenia.

Rozwój i zmiany

Lata 90-te XX wieku oraz (początek lat) pierwsze pięć lat XXI wieku charakteryzują się rozwojem zakładu, zmianą asortymentu i profilu produkcji. Doinwestowanie i modernizacja obiektów produkcyjnych i parku maszynowego powoduje powstanie firmy nowoczesnej, która może zrealizować każde zamówienie w ramach ustalonego regulaminem organizacyjnym profilu produkcji.

W 2010 roku zakład w Rawiczu na podstawie zarządzenia nr 219/10/CZSW Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 listopada 2010 r. wcielony został jako oddział Zachodniej Instytucji Gospodarki Budżetowej PIAST, by w dalszym rozwoju w 2018 roku (Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 9.03.2018 r. Dz.U. z 12.03.2018 r. poz.143) połączyć się jako ZIGB PIAST z Instytucja Gospodarki Budżetowej MAZOVIA.

Obecnie

W styczniu 2020 roku, IGB Mazovia w celu poprawy komunikacji z klientem indywidualnym utworzyła markę meblarską Emy Meble.
Dziś w IGB Maziovia (zakład w Rawiczu i zakład w Wadowicach) produkowane są nowoczesne meble biurowe, meble sądowe i kwaterunkowe z przeznaczeniem dla każdego odbiorcy.

Będąc częścią rodziny IGB Mazovia cieszymy się, że pod marką Emy Meble możemy kontynuować tradycje meblarskie zapoczątkowane w 1966 roku w naszym zakładzie oferując meble tworzone na podstawie materiałów wysokiej klasy i wieloletniego doświadczenia.

Wiemy, że z dobrymi wyrobami w przystępnych cenach dotrzemy do jak największej liczby zadowolonych odbiorców.

Back to top