Słowniczek terminów » Emy Meble - Meblujemy na zamówienie

Płyta melaminowa (laminowana) to jeden z podstawowych materiałów w produkcji mebli i wyposażenia wnętrz. Powstaje z płyty wiórowej, pokrytej laminatem z dekorem (dekoracyjny wydruk) Jest dostępna w różnych grubościach oraz rodzajach wykończenia z teksturą drewna lub gładka w połysku lub matowa. Istnieją również wersje tej płyty do zastosowań specjalnych o podwyższonej odporności na wilgoć lub ogień.

Meble wykonane z płyty laminowanej gwarantują stabilność, łatwe w utrzymaniu, odporne na zabrudzenia. Mogą być z niej wykonane: korpusy szafek, fronty blaty.

Obrzeża jest to termoplastyczny produkt służący do wykończenia płyt laminowanych, wzory obrzeży są dopasowana do kolorów i struktur płyt.

Okucia meblowe to akcesoria konstrukcyjne i funkcjonalne w produkcji mebli. Należą do nich: śruby w tym konfirmaty, złączki w tym elementy łączne (okucia montażowe), kołki, zawiasy w tym zawiasy puszkowe, elementy szaf systemy szuflad, podnośnik gazowe oraz uchwyty. Dzięki okuciom meblowym twoje meble działają, jak trzeba. Rozumiemy to więc do mebli stosujemy sprawdzone, wytrzymałe okucia, a na życzenie klienta możemy zastosować okucia konkretnego producenta.

Back to top